Życiowe rozterki

„Po studiach” to ten czas kiedy można wszystko! To właśnie wtedy, po prawie 20 latach edukacji w końcu możemy poczuć się wolnym.Świat stoi przed nami otworem.Tylko które drzwi wybrać?Możliwości jest wiele.Przed tym pytaniem stanęło( albo stanie) wielu z was.Na to pytanie jest tylko jedna właściwa odpowiedź-w środku każdego z nas.

Nie wiedzieć czemu, często zamiast samych siebie pytamy innych. Dlaczego?Przecież najważniejsze jest to czego my pragniemy od życia.Nie należy kierować się presją społeczeństwa czy oczekiwaniami rodziny.
Po studiach i my znaleźliśmy się w tej sytuacji. W tamtym momencie wybór dla nas był prosty, coś w środku ciągłą nas w świat.Nie kariera, nie dalsza edukacja a w końcu czas na spełnianie marzeń.Rzuciliśmy pracę i tak o to trafiliśmy na Islandię. Już wtedy wiedzieliśmy, że zgromadzone pieniążki wykorzystamy na podróżowanie. Jednak gdy zaczęliśmy planować wyjazd do Australii zaczęło padać pytanie: Czy na pewno dobrze robimy?Przecież to nie mała suma pieniędzy. Może warto zainwestować albo pomyśleć o jakimś biznesie?Ciężko to jednak nawet nazwać rozterkami, w głębi serca oboje wiedzieliśmy czego chcemy od życia i ani przez moment na poważnie nie rozważaliśmy innej opcji.Życie jest jedno i warto je przeżyć po swojemu.Smutne jest to jak wiele wspaniałych planów, dziwnych pasji, ciekawych zainteresowań pozostaje tylko w strefie marzeń.Ludzie często postanawiają wybrać bezpieczniejszą opcje życia, niekoniecznie najlepszą dla nich. Warto jednak wyjść poza standardy. Z perspektywy czasu, wiemy że lepszej decyzji nie mogliśmy podjąć.Wspomnienia które kolekcjonujemy, ludzi których poznajemy, miejsca które mamy możliwość zobaczyć to najlepsze potwierdzenie tego ,że to był dobry krok.
Na spełnianie marzeń i realizowanie życiowych pasji nigdy nie będzie odpowiedniego czasu i wystarczającej ilości pieniędzy wiec warto zacząć już teraz.

Żyj teraz!:)

DSC02396

Comment ( 1 )
  1. Kinga
    22 października 2019 at 11:59
    Reply

    Cześć dzięki za wpis dla nas !

Leave a reply
Captcha Click on image to update the captcha .