Cześć!
Miło Cię tutaj widzieć, mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!
Tak na wstępie możemy zagwarantować, że na pewno będzie u nas pozytywnie!:) Opowiemy Ci o naszych podróżach po tych bliższych i dalszych zakątkach Świata.
Podzielimy się tutaj z Tobą wrażeniami z odkrywania Świata, poznawania innych kultur, smaków i zapachów. Pokażemy miejsca które nas zachwyciły, zasypiemy Cie mnóstwem zdjęć. Jeśli jednak szukasz poleceń eleganckich restauracji czy hoteli to raczej tego tutaj nie znajdziesz, nie wiele tez piszemy o miastach bo praktycznie w nich nie bywamy, w podróży cieszy nas przygoda, szukamy pięknych miejsc, skupiamy się głównie na naturze, sporo u nas gór, widoków, i morza.
Doradzimy, podpowiemy jak łatwiej i  taniej podróżować, szepniemy co nam się bardziej podobało, a co mniej, nie powiemy Ci jednak jak masz podróżować, co musisz zobaczyć. Nie stworzymy tutaj najlepszego ani nawet uniwersalnego przewodnika po Świecie, bo podróżowanie jest bardzo subiektywne. 
Podróżowanie to nasz styl życia, pasja którą chcemy się podzielić właśnie z Tobą.

Pozytywny Skok czyli kto?

Marek i Ewelina

Poznaliśmy się na krakowskim AWF-ie, studiując oczywiście, nic innego, jak turystykę i rekreację, z naciskiem na to drugie 🙂 Łączy nas pozytywnie nastawienie, pasja do podróży, natury gór i aktywnego wypoczynku.

Uwielbiamy być w drodze i w tej drodze byliśmy tak naprawdę nieustannie od 2012, kiedy to wyprowadziliśmy się na Islandię. Mieliśmy wtedy po 22 lata, puste portfele i głowy pełne marzeń, jednym z tych marzeń był wyjazd do Australii, który rok później udało się nam zrealizować. Australia była dla nas przełomowym momentem, poznaliśmy ludzi z całego świata, zobaczyliśmy jak różnie życie może wyglądać, nauczyliśmy się odważnie marzyć. To wtedy też złapaliśmy totalnego bakcyla na podróże, po prostu przepadliśmy 😀 Kolejne lata spędziliśmy dla odmiany za kołem podbiegunowym, w niewielkim miasteczku na samej północy Norwegii, gdzie przez pół roku pracowaliśmy jako przewodnicy z zorzą polarną, a kolejne pół roku spędzaliśmy podróżując.

Przez te ostatnie lata spełniliśmy wiele swoich podróżniczych marzeń, przeżyliśmy mnóstwo przygód, pozytywnych i tych mniej, spotkaliśmy na swojej drodze całą masę dobrych ludzi i tylko garstkę tych złych. I chociaż z roku na rok nasze podróże się zmieniają, tak samo jak my, to ciekawość Świata pozostaje niezmienna, nieustannie głodni nowych miejsc oraz wrażeń, podążamy przed siebie z uśmiechem na twarzy oraz świadomością życia w zgodzie z samym sobą.

10639406_837921949559423_7523794943233517776_n

Ewelina Boczkala -wiecznie uśmiechnięta, otwarta, optymistka. Pełna wiary w siebie i własne możliwości.Uparta jak mało kto. Sporo w niej sprzeczności. Ostrożna ryzykantka. Niecierpliwa ale zawsze konsekwentnie dąży do celu. Spontaniczna ale lubiąca wszystko planować. Cieszy się z małych rzeczy, docenia każdy dzień, stara się żyć  tak, aby jej zasada  „życie- moja pasja” pokrywała się z rzeczywistością.

DSC03449

Marek Gawełda -sto pomysłów na minute to jego specjalność. Dusza towarzystwa, zawsze wszędzie go pełno. Gaduła jakich mało. Mocno stąpa po ziemi i konsekwentnie realizuje założone cele. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W życiu stawia na spontaniczność i dobrą zabawę. Wieczny optymista cieszący się życiem.

 

DCIM100GOPRO

Comments ( 8 )
 1. Monika Papis
  29 kwietnia 2014 at 04:26
  Reply

  Jesteście super!!! Cieszę się, że mieliśmy okazję poznać się! Trzymam kciuki za Wasze dalsze podróże!!!:-)

 2. Gosia Łanoszka
  4 maja 2014 at 20:58
  Reply

  Jestem z Was dumna:)!!!!buziaki spełniajcie marzenia jak długo tylko sie da!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Ola Matyga
  16 maja 2014 at 12:27
  Reply

  Marek gratuluje konsekwencji! Trzymam kciuki za realizację dalszych pomysłów !! Powodzenia Wam życzę:*!!

  • pozytywnyskok
   18 maja 2014 at 05:09
   Reply

   bardzo dziekuje!! trzymaj, trzymaj zawsze sie przyda:)

 4. Paweł Toffel
  28 marca 2016 at 15:38
  Reply

  no proszę .. szukałem pewnych informacji a znalazłem kumpla ze szkolnych lat 😉 Powodzenia w podróżach i najlepsze życzenia z okazji zbliżających się urodzin

  • admin
   admin
   5 kwietnia 2016 at 15:43
   Reply

   Dzięki wielkie!:) Już piszę maila!:)

  • Ilona
   29 września 2016 at 14:03
   Reply

   No dobra bo mnie zawsze zastanawia jedna sprawa. Marzy mi się żeby rzucić wszystko o podróżować. Tyle osób to robi. Podróże dziewczyny splukanej…. hmmm no więc za co podróżuje? Tak samo zastanawiam się nad wami. Spakowaliscie plecaki i w świat. Jak?co z zarabianiem na życie? Pozdrawiam

   • pozytywnyskok
    pozytywnyskok
    30 września 2016 at 15:25
    Reply

    Podróżowanie wbrew pozorom nie musi być drogie, dla przykładu miesiąc w Indiach kosztował nas 2000zł. Co do finansów, to każdy ma swoje metody, niektórzy odkładają przez kilka lat, sprzedają wszystko co mają i wyruszają w drogę, my przez ponad pół roku intensywnie pracujemy w Norwegii, oszczędzamy, rezygnujemy z przyjemności i odkładamy aby móc później po podróżować przez kilka miesięcy. Z kolei na marzenie o Australii odkładaliśmy prawie rok pracując w Islandii, a w samej Australii również pracowaliśmy. Sposobów jest dużo, trzeba tylko chcieć:)

Leave a reply
Captcha Click on image to update the captcha .