Kakadu Park

Kakadu Park o powierzchni prawie 20 000 kilometrów kwadratowych, popularne miejsce wśród turystów odwiedzających okolice Darwin, słynne przede wszystkim z krokodyli.Zdecydowanie poleca się zaplanować wycieczkę w te rejony w porze suchej.
Tak też, zrobiliśmy.Jak zwykle nabyliśmy mapę, po przejrzeniu jej i zasięgnięciu podstawowych informacji zadecydowaliśmy,że w Kakadu spędzimy 2-3 dni. W nocy zaskoczył nas deszcz, obawialiśmy się, że rano również nas przywita i popsuje nam plany, na szczęście obudziły nas promienie słońca.Głodni(dosłownie również) nowych miejsc ruszyliśmy z samego rana do pierwszego obranego celu. Niestety okazało się , że droga została zamknięta z powodu deszczu. No nic, postanowiliśmy się nie zrażać i wykorzystać zamkniętą drogę jako miejsce na nasze śniadanie 

 

10385017_4255429000752_1807904944_n

Ruszyliśmy dalej ale nie wiele dalej, ponieważ kolejna zaplanowana trasa okazała się kompletnie zalana.
DSCF5945
Jednak połowa maja okazała się nie najlepszym wyborem, niby już po porze deszczowej ale wciąż deszcz lubi popadać. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt,że już zaledwie po dwóch ulewnych nocach drogi do niektórych wodospadów i punktów widokowych są pozamykane.Niektóre z nich wciąż są przejezdne ale tylko dla samochodów z napędem na cztery koła-czyli nie dla nas

Krokodylów również nie udało się zobaczyć, wycieczka łódką okazała się zbyt droga, 99$ to cena której nasz budżet nie mógł udźwignąć. Jedynym ciekawym miejscem , które udało nam się zobaczyć w Kakadu było Anbangbang -miejsce ważne dla kultury Aborygeńskiej, gdzie na skałach można podziwiać malowidła z przed ponad 20 000 lat.
DSCF5931

Z Kakadu wiązaliśmy wielkie oczekiwania, jednak jak to często bywa, miejsca popularne bywają czasem mniej urokliwe niż te, o których wcześniej w ogóle nie słyszeliśmy. Mniej znany Litchfield Park okazał się zdecydowanie bardziej interesującym miejscem niż Kakadu. Z drugiej strony ciężko też oceniać, bo może gdybyśmy mieli samochód z napędem na cztery koła dotarlibyśmy wszędzie i teraz dumnie prezentowalibyśmy zdjęcia i zachęcalibyśmy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.My niestety opuściliśmy kakadu z lekkim niedosytem.
Tym którzy się tam wybierają radzimy zainwestować w samochód z napędem na cztery koła a najbardziej polecanymi miesiącami są lipiec i sierpień( dokładnie połowa pory suchej).

Leave a reply
Captcha Click on image to update the captcha .