Ciekawostki na temat Indii.

Ciekawostki na temat Indii.

Czy wiesz że…

1.W Indiach mężczyźni często spacerują razem trzymając się za ręce, jest to całkiem normalne zachowanie pomiędzy kolegami, w śród kobiet takie zachowanie jest dużo rzadsze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2.Hindusi mają specjalny rodzaj toalety, tak zwany „Indian style” gdzie swoje potrzeby załatwia się na kucanego, a zamiast papieru używa się lewej ręki oraz wody.
Wątpliwa przyjemność;).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3.W Indiach posiłki spożywa się przy użyciu rąk, a tak dokładniej przy użyciu prawej reki, lewą rękę używa się do innych czynności, wcześniej wspomnianych. 😉

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4.Hindusi często zapuszczają paznokieć, najczęściej ten przy małym palcu, w ich kulturze jest to oczywista oznaka, symbol, że nie pracują fizycznie.

5.W Mumbaju znajduje się największa na świecie pralnia na świeżym powietrzu, która w 2011 roku otrzymała nagrodę Guinnessa za największą ilość osób piorących ręcznie ubrania w jednym miejscu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6. W Mumbaju żyje ponad 20 milionów ludzi, a cala populacja Indii to ponad 1 miliard 200 milionów ludzi, co czyni ten kraj drugim najbardziej zaludnionym na świecie . Co siódmy człowiek na świecie jest Hindusem, a populacja Europy jest prawie dwa razy mniejsza. O_0

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

7.W Mumbaju prawie połowa populacji żyje w slumsach, dzieje się to za sprawą nieziemsko wysokich cen wynajmu pokoi, nie wspominając już o mieszkaniach. Ceny za miesięczny wynajem pokoju w okolicach centrum to 4 tysiące złotych, poza centrum jest nieco taniej, zaledwie ponad 1 tysiąc złotych. Dla lepszego zobrazowania tych wysokich cen dodam, że prawie połowa populacji Indii żyje w skrajnej biedzie, za około 1,25$ dziennie…

8.W Indiach mówi się w kilkudziesięciu różnych językach, a na południu Indii używa się nawet całkiem innego alfabetu niż w północnej części.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9.W każdym stanie w Indiach jest inne prawo oraz podatki odnośnie alkoholu i tak na przykład na Goa alkohol jest najtańszy, a w Gujrat  jest nielegalny i można go nabyć jedynie na czarnym rynku.

10. Hindusi uwielbiają zdjęcia, a zwłaszcza zdjęcia z obcokrajowcami, jeśli tylko jesteś biały, masz zapewnioną popularność i musisz być gotowy na wieleee wspólnych zdjęć ;).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A Wy znacie może jakieś interesujące informacje na temat Indii? Jeśli tak to czekamy z niecierpliwością na Wasze ciekawostki 🙂

 

Comments ( 2 )
 1. Leo
  30 maja 2016 at 20:36
  Reply

  Zastanawiam sie, czy widzac wszystko co nookolo nie dopadly was problemy zaladkowe?
  Hinduskie jedzenie jest pyszne – ma wielu zwolennikow – sam lubie zjesc dobre curry czy samose, ale jedzenie z ulicznych straganow to jak granie w ruletke z olbrzmia szansa na przegranie.

  • pozytywnyskok
   pozytywnyskok
   12 czerwca 2016 at 14:21
   Reply

   Haha dokładnie tak można by to nazwać;) my parę razy zaryzykowaliśmy i… wcale nie skończyło się to tak źle ;). Ewelinę dopadło tylko jedno dniowe zatrucie więc jak na to co się słyszy o zatruciach pokarmowych w Indiach nie było wcale tak źle, a co najważniejsze przeszło bardzo szybko. Marek miał jeszcze więcej szczęścia bo w jego przypadku przez cały miesiąc obyło się bez większych niespodzianek;). Ale musimy przyznać, że w Varansii spasowaliśmy i jak uwielbiamy uliczne jedzenie i stragany tak tam sobie odpuściliśmy;) Jak dla nas tam przegrana jest prawie gwarantowana, więc jedliśmy w lokalnych restauracjach, które i tak gwarancji wygranej w tej ruletce nie dają ale na pewno zwiększają szanse:).
   Tydzień przed wyjazdem oraz w trakcie zażywaliśmy też codziennie probiotyk, a w przypadku Eweliny zaraz jak pojawiły się jakiekolwiek objawy zatrucia – Nifuroksazyd. Czy to faktycznie pomogło czy to był tylko zwyczajny fart, że przetrwaliśmy bez większych problemów, tego nie wiemy:).

Leave a reply
Captcha Click on image to update the captcha .