Tomek Michniewicz i jego „Świat równoległy”

Tomek Michniewicz i jego „Świat równoległy”

Każdy z nas, podróżujących śledzi dokonania innych podróżników, czyta ich relacje z podróży, korzysta z rad i szuka inspiracji. Największą uwagę na sobie skupiają oczywiście Ci podróżnicy przez duże „P”, wszystkim dobrze znani z radia, telewizji czy internetu ale przede wszystkim znani z dokonań. Nie znani tylko z bycia znanym, jak to nieraz bywa.  Znani z dokonań które często są motorem napędowym do naszych własnych, małych osiągnięć.

Tomek Michniewicz – nazwisko wszystkim podróżującym dobrze znane. Mowa dzisiaj o nim bo właśnie jesteśmy po lekturze jego czwartej, najnowszej książki „Świat równoległy” o której ostatnio było dość głośno, Tomek promował ją dość intensywnie i w sumie nie wiemy po co. To jedna z tych książek, która obronić się jest w stanie sama, bez jakiegokolwiek marketingu.;)

Oboje jesteśmy fanami Tomka, dlaczego?

Bo można być największym pasjonatem podróży i przygód ale nie koniecznie ciekawym i pozytywnym człowiekiem, można podróżować najpiękniej jak się da ale już nie koniecznie umieć pięknie o tym opowiadać, można też być fascynującym pisarzem ale najnudniejszym mówcą. Tomek ma to wszystko, fajnie się go obserwuje, czyta i słucha.
Z jego książek bije szczerość, nie ma niepotrzebnego patosu, nadmiernej filozofii życiowej, czy porad typu jak żyć.
Porusza natomiast ciekawe aspekty podróżowania, próbując zrozumieć, a nie tylko poznać Świat. Uświadamia, że nie jest on taki czarno-biały jak się nam nieraz wydaje, ostrzega przed pochopnym ocenianiem innych kultur i ludzi. Pomaga popatrzeć na Świat z innej perspektywy.
Jeśli szukacie ciekawej lektury na długie zimowe wieczory, to zdecydowanie polecamy, nie tylko „Świat równoległy” ale też „Swoją drogą” , „Gorączka” i „Samsara”- wszystkie cztery całkiem inne, wszystkie wręcz pochłanialiśmy.

A wy co ciekawego polecacie do przeczytania? Którego z znanych podróżników cenicie najbardziej i za co? Ciekawi jesteśmy waszych opinii. 🙂

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Leave a reply
Captcha Click on image to update the captcha .